AKCE POJĎ HRÁT HOKEJ! POTŘETÍ

Na zimním stadioně v Českém Těšíně proběhla v sobotu akce pro děti, které se chtěly naučit hrát hokej. Před samotným programem mohlo nově příchozích padesát pět děti i s rodiči shlédnout utkání Regionální ligy mladšího dorostu mezi Českým Těšínem a Orlovou. Pro všechny byl připraven program nejprve v tělocvičně, kde děti fitness trenérka Katka Štěpandová provedla základy suché přípravy a zahrála si s nimi různé hry. Po této rozcvičce se děti přesunuly do šatny, kde se za pomoci rodičů a našich starších žáků převlékli do bruslí a helem a vydali se na ledovou plochu.

Na ledové ploše už je kromě našich trenérů a mladších žáků, kteří na jedné třetině hráli minihokej, tak aby dětem ukázali, že i ony budou moct jednou takhle hrát, čekali také hráči HC Wolves Český Těšín, kteří se do letošního ročníku zapojili společně s našim klubem. Děti byly rozděleny do několika skupinek a postupně se prostřídali na stanovištích, kde si vyzkoušeli střelbu na branku, slalom, přetahování lanem a mnoho dalšího. Pro ty nejmenší, nebo pro ty, kteří na ledě stáli poprvé, byly nachystány pomocné „chodítka“ a případně se jim věnoval některý ze starších žáků nebo dorostenců. Na závěr tréninku na ledové ploše bylo pro děti připraveno ještě jedno překvapení - přijel je podpořit nynější hráč HC Vítkovice Ridera Honza Výtisk, který s nimi po skončení také debatoval, fotil se, podepisovat a dlouho odpovídal na zvídavé dotazy nejen dospělých, ale také dětí, které se s přibývajícím časem začali méně  a méně ostýchat a ptali se na mnoho zajímavých otázek.

Mimo Honzy Výtiska si mohli malí hokejisté a hokejisty prohlédnou kabinu HC Wolves Český Těšín, hráči jim ukázali svoje zázemí, vyfotili se s nimi nebo podepsali na kalendáře a plakátky.

No a pak už nezbývalo než se rozloučit a jít domů. A nebo ještě ne? Hráči Wolves si totiž pro děti
a rodiče připravili ještě možnost zhlédnout jejich večerní utkání proti Bohumínu, které se od 17:00 odehrálo na zimním stadioně. Mnoho z nich tuto nabídku využilo a mělo tak možnost sledovat vyrovnané utkání, které českotěšínští hokejisté ztratili až v závěru třetí třetiny

a smolným gólem prohráli 3:4.

Věříme, že se akce rodičům i dětem líbila a doufáme, že mnoho z nich zavítá mezi nás při některém z našich tréninků a rozšíří řady našich hokejistů.